Melissa Adams X1100
Secretary II
Evergreen
(262) 514-8200
Jane Aegerter X1051
Director of Student & Staff Services
District
(262) 514-8200
Marsella Aguilar X6501
Library Media Specialist
District
(262) 514-8200
Kim Allen x1056
District LPN
Evergreen
(262) 514-8200
Laura Allen
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Sloan Allen X3183
Director of Curriculum & Student Growth
District
(262) 514-8200
Anne Amerling X2140
Grade K5 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Jessica Andersen X5000
District Administrative Assistant
District
(262) 514-8200
Julie Apriesnig X4220
Middle School Math
Fox River
(262) 514-8200
Allyna Asmussen
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Sandra Asmussen
WSEC Director of Special Education
District
(262) 534-4034
Laura Baker X4501
Principal's Secretary
Fox River
(262) 514-8200
Don Balke X3178
Grade 4 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Ashlee Barkley X1028
Special Ed. Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Jeremy Bartels X6507
Technology Department
District
(262) 514-8200
Liz Bartlett X1018
Grade 4 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Meagan Baugher X3132
Special Ed. Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Kamala Bayley X3126
Grade K5 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Joel Befort X1063
Physical Education
Evergreen
(262) 514-8200
Shelly Befort
Building Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Sandi Behm X3593
Special Education Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Michelle Beiser X2169
Physical Education
Evergreen
(262) 514-8200
Paul Beiser X2155
Grade 3 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Lynn Benavides X3151
Grade 3 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Rachel Bergman X4130
Art Teacher
Fox River
(262) 514-8200
Erin Beyer X3193
Grade 6 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Kristen Bieneman X6512
Music
Evergreen
(262) 514-8200
Holly Bjorge X1033
Occupational Therapist
Evergreen
(262) 514-8200
Lisa Borchardt
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Teri Boucher X2122
Grade 1 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Ruth Brook X3182
Speech-language Pathologist
Woodfield
(262) 514-8200
Jeffrey Brown
Building Care
Fox River
(262) 514-8200
Melissa Bruce
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Ed Brzinski X5500
Superintendent
District
(262) 514-8200
Linda Burgdorf X1039
Speech-language Pathologist
Evergreen
(262) 514-8200
Alicia Burton X3100
Principal's Secretary
Woodfield
(262) 514-8200
Cynthia Calvetti
Aide
Trailside
(262) 514-8200
Barb Canales X3145
Chorus & General Music
Woodfield
(262) 514-8200
Katie Chipman-Flannery X1036
Art Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Shari Christensen
Aide
Fox River
(262) 514-8200
Elizabeth Clayton X1042
Early Childhood Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Carla Cobb
Aide
Trailside
(262) 514-8200
Tracey Conners X3103
Principal
Woodfield
(262) 514-8200
Madison Corey X3192
Grade 4 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Raquel Coto-Valentin X1015
Grade 3 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Delaney Coyne X4135
Art Teacher
Fox River
(262) 514-8200
Kaitlyn Craig X1046
Special Education Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Donna Cramer X4226
Building Aide
Fox River
(262) 514-8200
Mindy Crayton X3174
Grade 5 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Cathy Daniels X1134
Library Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Le Ann Danowski X2200
Secretary II
Trailside
(262) 514-8200
Sara Daubner X6518
Math Intervention
Trailside
(262) 514-8200
Karri Demant
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
James (Jim) Dembosky X2103
Principal
Trailside
(262) 514-8200
Erin Dietz X4522
Reading Teacher
Fox River
(262) 514-8200
Melissa Dodulik
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Katie Dornack X1003
4K Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Margaret Durben
Aide
Woodfield
(262) 514-8200
Heidi Engel X6509
Administrative Asst. & Communication Specialist
District
(262) 514-8200
Sue Ennis X4139
School Counselor
Fox River
(262) 514-8200
Laura Erickson X4206
Special Education Teacher
Fox River
(262) 514-8200
Maille Finnegan-Fischer X1020
Grade 4 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Sandy Finnegan X2120
Reading Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Jodi Fischer X2126
Grade 1 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Karlie Francour X4137
Social Worker
Fox River
(262) 514-8200
Rana Freeze X6517
Math Intervention/District ELL
District
(262) 514-8200
Kristin Freimark X6508
Orchestra & Gen Music
Evergreen
(262) 514-8200
Nicolette Friske
Aide
Woodfield
(262) 514-8200
Zoe Gaspar X5039
LEAP Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Megan Geary X3150
Grade 2 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Deb Gerkhardt
Aide
Fox River
(262) 514-8200
Heather Gilding X3140
Grade 4K Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Megan Gill X1042
Early Childhood Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Nate Gill X3169
Physical Education
Evergreen
(262) 514-8200
Jenna Gleason
Building Care
Trailside
(262) 514-8200
Abbie Gorman X4207
Middle School ELA Teacher
Fox River
(262) 514-8200
Kate Graczyk X1019
Grade 4 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Brittany Grede X3122
Grade 1 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Caitlyn Gresk
Grade 4 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Sarah Gustafson X3156
Grade 2 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Amy Gutknecht X2178
Grade 6 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Belinda Hackstein
Aide
Woodfield
(262) 514-8200
Brittany Hackstein
Aide
Trailside
(262) 514-8200
Karyn Hall X2175
Grade 6 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Sara Hammer X6505
School Psychologist
Woodfield
(262) 514-8200
Therese Hann X3169
Physical Education
Woodfield
(262) 514-8200
Lisa Hartlage
Aide
Woodfield
(262) 514-8200
Amelia Hatch X4221
Special Ed. Teacher
Fox River
(262) 514-8200
Diane Hayek X2174
Grade 5 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Kannan Heath X6001
Technology Administrator
District
(262) 514-8200
Leann Helwig X5200
Accounts Payable/Payroll
District
(262) 514-8200
Pam Hetland X1011
Grade 1 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Mackenzie Hewitt
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Erin Hoffman X1014
Grade 2 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Cathy Horn
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Greg Horn
Building Care Supervisor
District
(262) 514-8200
Rebecca Inda X3180
Grade 6 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Lynn Irvine X3200
Secretary II
Woodfield
(262) 514-8200
Jackie Itzin X1042
Reading Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Joy Jackson
Building Aide
Woodfield
(262) 514-8200
Eric Jacobson
Building Care
Trailside
(262) 514-8200
Amy Jastroch
Aide
Fox River
(262) 514-8200
Julie Jonas
Aide
Woodfield
(262) 514-8200
Kristin Kail
Special Education Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Lisa Kastengren X4224
Math - 8th Grade
Fox River
(262) 514-8200
Beth Kauppila X3121
Grade 1 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Tricia Kedrowicz X1048
Counselor
Evergreen
(262) 514-8200
Cindy Kelley
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Erin Kelly X3125
Grade K Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Laura Kester
Aide
Woodfield
(262) 514-8200
Judy Ketterhagen X1016
Grade 3 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Patricia Kieliszewski X4502
Secretary II
Fox River
(262) 514-8200
Danielle Kleist X6513
Special Education Teacher
Fox River
(262) 514-8200
Kim Rivera-Kloeppel X6500
Social Worker
District
(262) 514-8200
Todd Knoke
Building Care
Woodfield
(262) 514-8200
Nissa Kobylinski X2108
School Counselor
Trailside
(262) 514-8200
Bev Kojis
Aide
Fox River
(262) 514-8200
Karla Kostein X1046
Special Education Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Nicole Krafcheck X2123
Grade 2 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Jean Krattley X1009
Grade 1 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Kristie Krebs X3155
Grade 3 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Default Avatar
Dawn Krebsbach X1038
Speech-language Pathologist
Evergreen
(262) 514-8200
Kathy Krueger X2135
Grade K Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Ryan Krueger X4204
Middle School ELA TEacher
Fox River
(262) 514-8200
Deanna Kulow X4005
Vocal Music/General Music
Fox River
(262) 514-8200
Tammy Lang X4217
7th Grade Science
Fox River
(262) 514-8200
Jill Legas X1020
Grade 5 Teacher - Math
Evergreen
(262) 514-8200
Christina Lehner X1013
Grade 2 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Sarah Lesch X1038
Speech-language Pathologist
Evergreen
(262) 514-8200
Debbie Lewis
Building Care
Trailside
(262) 514-8200
Jennifer Lindner X6515
Educational Mathematics Specialist
District
(262) 514-8200
Karyn Lidwin
Aide
Woodfield
(262) 514-8200
Pam Lobacz X1007
Grade K Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Stacey Loebel X2157
Special Ed Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Liz McClary X6002
Technology Department
District
(262) 514-8200
Dylan McHugh X4210
Middle School Social Studies Teacher
Fox River
(262) 514-8200
Kelly McKenzie X3192
Special Ed. Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Chris McMahon
District RN
District
(262) 514-8200
Teresa McMahon
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Laura Maier X4140
Associate Principal
Fox River
(262) 514-8200
Jamie Masiakowski
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Jennifer Mealy X2132
4K Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Nicole Meier X6506
District TAG Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Andrew Meinecke X4219
Math - 7th Grade
Fox River
(262) 514-8200
Tanya Meyers X3191
Library Aide
Woodfield
(262) 514-8200
Jennifer Michalski
Aide
Fox River
(262) 514-8200
Jodi Miller
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Nicole Millard
Aide
Trailside
(262) 514-8200
Michelle Miller
Aide
Woodfield
(262) 514-8200
Cathie Monday
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Alan Moore
Building Maintence
Fox River
(262) 514-8200
Debbie Muench X2151
Grade 3 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Christopher Multhauf X1059
Principal
Evergreen
(262) 514-8200
Lisa Mutter X2100
Principal's Secretary
Trailside
(262) 514-8200
Jessica Nanneman X2119
Art Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Jennifer Nelson
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Jo Ann Nelson X6510
Instrumental Music
District
(262) 514-8200
Anne Nicholas X1010
Grade 1 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Susan Nicoson X1000
Principal's Secretary
Evergreen
(262) 514-8200
Nicole Northrop X1006
Grade K Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Michele Nowaczynski
Aide
Fox River
(262) 514-8200
Leah Odling X2157
Special Education Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Lisa Ohm
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Lynn Olijnyk X1017
Grade 3 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Timothy Palen X6516
Technology Support Specialist
District
(262) 514-8200
Abby Pautz X2123
Grade 2 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Matt Pautz X4223
Math - 8th Grade
Fox River
(262) 514-8200
Doreen Peeper
Building Care
Evergreen
(262) 514-8200
Lance Pellman
Maintenance
District
(262) 492-3881
Brenda Pendleton X1012
Grade 2 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Lauren Perfetto X4208
Middle School ELA Teacher
(262) 514-8200
Lisa Peterson
Food Service Supervisor
Evergreen
(262) 514-8200
Amy Phillips X4203
Middle School ELA Teacher
Fox River
(262) 514-8200
Molly Privette
Grade 6 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Ken Quandt
Maintenance
District
(262) 492-0455
Jenny Reed X1039
Speech
Evergreen
(262) 514-8200
Morgan Reese X6504
School Psychologist
Evergreen
(262) 514-8200
Tammy Riedel X4200
Spanish
Evergreen
(262) 514-8200
Lisa Roanhouse X3152
Grade 3 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Riley Roberson X6511
Band (5th Grade) / General Music
Evergreen
(262) 514-8200
Carrie Roeglin X3123
Grade 1 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Laura Rolerat X1002
Occupational Therapy
Evergreen
(262) 514-8200
Rebecca Romeis X2125
Grade 2 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Default Avatar
Kelly Rooney
Aide
Trailside
(262) 514-8200
Blake Rowe X4123
Physical Education Teacher
Fox River
262-514-8200
Michelle Rush X1033
Certified Occupational Therapy Assistant
Evergreen
(262) 514-8200
Jessica Sabin X3127
Grade K Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Dana Santarius X2114
Speech-language Pathologist
Trailside
(262) 514-8200
Michael Scheffler
Building Care
Woodfield
(262) 514-8200
Teresa Shecterle
Aide
Trailside
(262) 514-8200
Sara Schoepke X6502
Technology Integrator
District
(262) 514-8200
Susie Schuyler X1131
Recreation/Director
District
(262) 514-8200
Kim Seibt X3120
Reading
Woodfield
(262) 514-8200
Susan Seidler
Building Care
Evergreen
262-514-8200
Brenda Servi X1026
Grade 6 Teacher - Sci & SS
Evergreen
(262) 514-8200
Brian Shew X4218
Science - 8th Grade
Fox River
(262) 514-8200
Tricia Sill
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Brad Singer X4228
Middle School PLTW Teacher
Fox River
(262) 514-8200
Peggy Skanse X1002/3157
Physical Therapy
Evergreen
(262) 514-8200
Mary Stapenek X5100
District Bookkeeper
District
(262) 514-8200
Default Avatar
Melissa Sterr X3179
Grade 4 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Mary Stoss X4211
Spanish Teacher
Fox River
(262) 514-8200
Kristin Stott X1027
Grade 6 Teacher - Math
Evergreen
(262) 514-8200
Kari Strobel X1134
Library Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Georgann Suszka X2191
Library Aide
Trailside
(262) 514-8200
Laura Talavera X1031
Recreation Assistant
Evergreen
(262) 514-8200
Linda Tenhagen X2127/3135
4K / Title
Trailside
(262) 514-8200
Noel Tessmer X1024
Grade 5 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Beth Thomson
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Catherine Santori X3151
Grade 2 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Peg Tymus
Aide
Fox River
(262) 514-8200
Lori Unold X1004
Special Education Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Sidney Van Lone
Building Care
Woodfield
(262) 514-8200
Jen Velleux X3176
Grade 5 Teacher
Woodfield
(262) 514-8200
Julie Voegeli X3108
School Counselor
Woodfield
(262) 514-8200
Shelly Wagner X1025
Grade 6 Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Debbie Walter
Aide
Trailside
(262) 514-8200
Mary Walters
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Lindsey Wanasek X2180
Grade 5 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Chris Watkins X3119
Art
Woodfield
(262) 514-8200
Sally Watson
Library Media Specialist
(262) 514-8200
Jason Werchowski X4501
Principal
Fox River
(262) 514-8200
Kevin Wilde X4202
Social Studies - 8th Grade
Fox River
(262) 514-8200
Kaitlyn Wilks X2152
Grade 4 Teacher
Trailside
(262) 514-8200
Jana Williams X1037
WSEC Program Support
Evergreen
(262) 514-8200
Michelle Witt
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Bruce Wolfe
Maintence
District
(608) 632 6625
Denise Woodruff X5400
Human Resource & Safety
District
(262) 514-8200
Cheryl Woulfe
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Karen Zabel X3191
Library Aide
Woodfield
(262) 514-8200
Carrie Zelechowski
Aide
Evergreen
(262) 514-8200
Sage Zimmerman X1023
Grade 5 Teacher - ELA
Evergreen
(262) 514-8200
Joyce Zuehlsdorf X3106
Aide
Woodfield
(262) 514-8200
Amy Zuelke X1008
Grade K Teacher
Evergreen
(262) 514-8200
Kirsten Zuelke X4123
Physical Ed./Health/Adaptive
Fox River
(262) 514-8200